Systém pro recyklaci odpadní vody
Úspora peněz
Úspora spotřeby vody až o 50%
Voda se vrací zpět, nemusí se vyvážet
Pro koho je recyklace vhodná
Obytné domy, rekreační a ubytovací zařízení
Každý člověk spotřebuje v průměru 100 litrů pitné vody denně a až za polovinou této spotřeby stojí splachování toalet. A je to právě tato odpadní voda, která se dá vlastně velmi snadno recyklovat a tím šetřit nejen peněženku, ale také vzácné vodní zdroje.
Průmyslové a komerční objekty
Odpadní voda se z těchto objektů nesmí dostat do okolní krajiny a to ani v případě, že je přečištěná klasickou či kořenovou čistírnou. A právě proto zde má recyklace vody z toalet velký smysl. V některých provozech totiž tvoří splachovaná voda až 80 procent ročního objemu spotřeby.
Možná řešení
Recyklační systém s mokřadní střechou
Recyklační systém s mokřadní fasádou
Recyklační systém s kořenovkou
Úspora peněz
Majitelé obytných domů, ubytovacích zařízení i dalších komerčních objektů ušetří díky efektivitě recyklace odpadní vody z toalet ročně i desetitisíce korun za vodu.
Investice do budoucna
Systém pro recyklaci je založen na kořenové čistírně, proto je díky své dlouhé životnosti zajímavou investicí do budoucna s velkým enviromentálním přesahem.
Vhodný i pro objekty bez napojení na kanalizaci
Pokud není dům napojen na kanalizaci, lze díky kořenovým filtrům část vyčištěné odpadní vody recyklovat a přebytek použít například na závlahu.
Povolení na ohlášení
I bez napojení na kanalizaci lze povolení pro zbudování certifikované kořenové čistírny a systému pro recyklaci vody získat velmi jednoduše.
Jak to funguje?
U rodinných domů
Systém pro recyklaci vody využívá technologie kořenového čištění bez ohledu na to, zda je objekt napojený na kanalizaci či nikoliv. Za kořenovým filtrem je ale v případě systému pro recyklaci ještě umístěná akumulační nádoba, z níž se část vody za pomoci čerpadla vrací zpět do domu. V technické místnosti je proto potřeba instalovat jednoduchý vodovodní filtr a 15 litrovou tlakovou nádobu, která udržuje v okruhu požadovaný tlak. Čerpadlo tak nemusí spínat při každém spláchnutí. Přebytečnou vodu lze v objektu bez kanalizace zasakovat, vypouštět do vodoteče či jednoduše použít na zálivku na zahradě. Pokud je dům napojený na kanalizaci, odtéká do kořenového pole pouze část odpadní vody, která se v domě vyčištěná znovu použije na splachování toalet. Přebytečná nevyčištěná odpadní voda odtéká do kanalizace. Jde o uzavřený systém, nejedná se o vodní dílo a není k němu potřeba vodoprávní povoleni. Pouze povolení stavebního úřadu.
U průmyslových provozů
V případě provozů můžeme vytvořit zcela uzavřený recyklační systém a do jímky tak odtéká pouze zbytek spotřebované vody z kuchyněk či sprch. Dokonce je možné vytvořit recyklační systém s odpařováním, s jehož pomocí se dá zcela vyřadit jímka a lze tak ušetřit náklady na její údržbu a vyvážení. V takovém případě zbudujeme nepropustné retenční jezero, v němž se voda akumuluje a v letních měsících se postupně nechá odpařit na mokřadní střeše. Tím se navíc ochlazuje celý objekt i jeho těsné okolí a střecha se stává plná života.
Firmám a průmyslovým objektům dává zařízení pro recyklaci vody možnost sídlit i na místech bez vodoteče a nutnosti vyvážet obrovské množství odpadní vody.
Proces realizace
Konzultace na místě
Příprava projektu
Vyřízení povolení
Realizace
Podpora při provozu
Pořizovací cena
Náklady na zakázkové zbudování kořenové čistírny se systémem pro recyklaci odpadní vody se pro běžný rodinný dům pohybují kolem 350 tisíc korun.
Co o nás říkají naši zákazníci?
950+
domácích
kořenových čistíren
50+
obecních a firemních
kořenových čistíren
100+
přírodních
jezer
Chcete také systém na recyklaci odpadní vody?
Napište nám, co byste rádi realizovali a třeba i termín, kdy byste se chtěli o svých představách bavit. Budeme vás kontaktovat.