Systém pro recyklaci odpadní vody

savings

Úspora peněz

opacity

Úspora spotřeby vody až o 50%

refresh

Voda se vrací zpět, nemusí se vyvážet

Pro koho je recyklace vhodná

Obytné domy, rekreační a ubytovací zařízení

Každý člověk spotřebuje v průměru 100 litrů pitné vody denně a až za polovinou této spotřeby stojí splachování toalet. A je to právě tato odpadní voda, která se dá vlastně velmi snadno recyklovat a tím šetřit nejen peněženku, ale také vzácné vodní zdroje. 

Průmyslové a komerční objekty

Odpadní voda se z těchto objektů nesmí dostat do okolní krajiny a to ani v případě, že je přečištěná klasickou či kořenovou čistírnou. A právě proto zde má recyklace vody z toalet velký smysl. V některých provozech totiž tvoří splachovaná voda až 80 procent ročního objemu spotřeby.

Možná řešení

Recyklační systém s mokřadní střechou

Recyklační systém s mokřadní fasádou

Recyklační systém s kořenovkou

Úspora peněz

Majitelé obytných domů, ubytovacích zařízení i dalších komerčních objektů ušetří díky efektivitě recyklace odpadní vody z toalet ročně i desetitisíce korun za vodu. 

Investice do budoucna

Systém pro recyklaci je založen na kořenové čistírně, proto je díky své dlouhé životnosti zajímavou investicí do budoucna s velkým enviromentálním přesahem.

Vhodný i pro objekty bez napojení na kanalizaci

Pokud není dům napojen na kanalizaci, lze díky kořenovým filtrům část vyčištěné odpadní vody recyklovat a přebytek použít například na závlahu. 

Povolení na ohlášení

I bez napojení na kanalizaci lze povolení pro zbudování certifikované kořenové čistírny a systému pro recyklaci vody získat velmi jednoduše.

Jak to funguje?

U rodinných domů

Systém pro recyklaci vody využívá technologie kořenového čištění bez ohledu na to, zda je objekt napojený na kanalizaci či nikoliv. Za kořenovým filtrem je ale v případě systému pro recyklaci ještě umístěná akumulační nádoba, z níž se část vody za pomoci čerpadla vrací zpět do domu. V technické místnosti je proto potřeba instalovat jednoduchý vodovodní filtr a 15 litrovou tlakovou nádobu, která udržuje v okruhu požadovaný tlak. Čerpadlo tak nemusí spínat při každém spláchnutí. Přebytečnou vodu lze v objektu bez kanalizace zasakovat, vypouštět do vodoteče či jednoduše použít na zálivku na zahradě. Pokud je dům napojený na kanalizaci, odtéká do kořenového pole pouze část odpadní vody, která se v domě vyčištěná znovu použije na splachování toalet. Přebytečná nevyčištěná odpadní voda odtéká do kanalizace. Jde o uzavřený systém, nejedná se o vodní dílo a není k němu potřeba vodoprávní povoleni. Pouze povolení stavebního úřadu.

U průmyslových provozů

V případě provozů můžeme vytvořit zcela uzavřený recyklační systém a do jímky tak odtéká pouze zbytek spotřebované vody z kuchyněk či sprch. Dokonce je možné vytvořit recyklační systém s odpařováním, s jehož pomocí se dá zcela vyřadit jímka a lze tak ušetřit náklady na její údržbu a vyvážení. V takovém případě zbudujeme nepropustné retenční jezero, v němž se voda akumuluje a v letních měsících se postupně nechá odpařit na mokřadní střeše. Tím se navíc ochlazuje celý objekt i jeho těsné okolí a střecha se stává plná života.
Firmám a průmyslovým objektům dává zařízení pro recyklaci vody možnost sídlit i na místech bez vodoteče a nutnosti vyvážet obrovské množství odpadní vody.

Proces realizace

looks_one

Konzultace na místě

looks_two

Příprava projektu

looks_3

Vyřízení povolení

looks_4

Realizace

looks_5

Podpora při provozu

Pořizovací cena

Náklady na zakázkové zbudování kořenové čistírny se systémem pro recyklaci odpadní vody se pro běžný rodinný dům pohybují kolem 350 tisíc korun.

Co o nás říkají naši zákazníci?

Firmu kořenovky velmi doporučuji. Zákazníka provedou od A do Z, vše zajistí o nic se nemusí zákazník starat. Firma je spolehlivá, jednání s klientem na vysoké úrovni, vše běží jak má. Firma mi připravila veškerou dokumentaci pro vyřízení kolaudace, což je také velmi důležité. Za nás doporučuji s nejlepším hodnocením.

paní Brixová – KČOV Habartice

Z kořenovky jsem nadšená a nejvíc se mi na ní líbí pulzní šachta, která slouží jako větší konev na zalévání rostlin v kořenovém filtru - tak jednoduché a přitom naprosto geniální řešení... Prostě paráda.

Barbora Koprnická – KČOV Čeřejov

Jezírko předčilo naše očekávání. Je to nová dominanta zahrady. A když se zrovna nekoupeme, tak se kocháme. Vidět vlaštovky, jak v letu pijí z jezírka, je zážitek.

Lukáš Zagata – jezírko Dolní Novosedly

Jezírko od Kořenovek zdobí naši zahradu už tři roky. Je to živý organismus, který prochází různými fázemi, ale ta průzračně čistá voda na konci srpna je opravdu neuvěřitelná. Spolupráce s panem Šperlingem a jeho kolegy byla skvělá.

Zuzana Dvořáková Baksová – jezírko Březí

Jezírko je již více než 5 let centrem veškerého života na zahradě. Užíváme ho v zimě i v létě. Oceňuji vstřícnou zákaznickou podporu.

Kateřina Svobodová – jezírko Nechalov

S čističkou jsem náramně spokojena a mám velmi dobrý pocit, že toaletu nesplachuji pitnou vodou. Jsem ráda, že díky Vaší firmě bylo možno podniknout malý krůček k hospodaření s vodou, s tímto velkým zázrakem, kterým voda bezpochyby je. Děkuji.

Dagmar Pokorná – kořenová čistička Hajniště

Při výstavbě kořenové čistírny odpadních vod se zároveň řešil svod dešťové vody. Výsledkem je, že původní žumpa se stala jímkou na přečištěnou odpadní vodu spolu s dešťovkou a těmi se zalévá a také splachuje záchod. Krásný pocit vodokoloběhu...skvělá práce!

Iveta Kopicová – kořenová čistička Blatce

Jezírko se prakticky okamžitě stalo nedílnou součástí naší zahrady a mohu potvrdit, že investice do něj byla ta nejlepší věc, co se kolem našeho domu realizovala. Okolí jezírka se během roku stále mění a je radost pozorovat život kolem něj – a přirozeně i v něm. Spolupráce s firmou Kořenovky byla rovněž výjimečná.

Jan Martínek – jezírko Buková

Jezírko a kořenovka nám dělají radost každý den. Návštěvníci nevěří, že v jezírku nemáme žádnou filtraci a i tak je voda velmi čistá. Jezírko funguje už přes 2 roky. Komunikace byla výborná, následné dotazy jsou vždy mile zodpovězeny.

Tomáš Vrbický – kořenová čistička a jezírko východní Čechy

950+

domácích
kořenových čistíren

50+

obecních a firemních
kořenových čistíren

100+

přírodních
jezer

Chcete také systém na recyklaci odpadní vody?

Napište nám, co byste rádi realizovali a třeba i termín, kdy byste se chtěli o svých představách bavit. Budeme vás kontaktovat.

Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Něco se nepovedlo. Zkuste to znovu :)