Přírodní bazény - biobazény

Přírodní bazény – biobazény - využívají pro čištění vody přírodní procesy. Můžete si tak užívat čistou přírodní vodu jako v přírodním jezeře či horském potoce.

water_drop

Přírodní čištění

nature_people

Užitek po celý rok

local_florist

S čištěním pomáhají rostliny a mikroorganismy

water

Zdravé koupání a otužování

settings

Malé nároky na údržbu

spa

Krása vody u domu
v každém ročním období

Jak funguje přírodní bazén

Čistota vody v přírodních bazénech – biobazénech je dána obsahem živin ve vodě. Čištění vody zajišťuje systém Nature Aqua Clear – ten kombinuje mechanické čištění za pomoci skimmeru a čištění biologické ve vertikálním kořenovém filtru.

Abyste zjistili, jak naše biobazény vypadají a fungují, doporučujeme přesvědčit se na vlastní oči. Kontaktujte nás.

Uspořádání přírodního bazénu

Přírodní bazén – biobazén má oddělenou koupací část, ta umožňuje jednoduchou údržbu pomocí bazénového robota či vysavače, okolo koupací části je samostatná zóna s rostlinami tvořícími přírodní vzhled bazénu.
Rostlinná zóna okolo bazénu z funkčního hlediska být nemusí, pro čištění stačí pouze systém Nature Aqua Clear. My však rostlinnou zónu z estetických důvodů doporučujeme. 

Čištění vody

Čištění zajišťuje systém Nature Aqua Clear, ten kombinuje mechanické čištění za pomoci skimmeru a čištění biologické ve vertikálním kořenovém filtru. Čisticí systém Nature Aqua Clear může být buď umístěn nad povrchem jezírka nebo ve stejné úrovni jako hladina přírodního bazénu.

Vzhled

Koupací část může být vyložena pouze izolační folií. Pro lepší vzhled je možné folii překrýt smrkovou výdřevou, či kamennou zídkou, případně může být koupací část vytvořena z betonu. Okolo bazénu může být buď mokřadní zóna nebo musí být hladina bazénu mírně zapuštěna pod terénem. 

Zdroj vody

Vody je stále méně, proto preferujeme pro dopouštění přírodních bazénů, biobazénů dešťovou vodu.Náš přírodní bazén – biobazén se vyrovná i s kolísáním hladiny vody. Nemusíte proto neustále řešit jeho dopouštění ze studny či vodovodního řadu.

Údržba a čistota

Do každého přírodního bazénu, biobazénu vnikají nečistoty – živiny. Tyto nečistoty lze částečně odstraňovat pomocí systému Natur Aqua Clear a z části za pomocí bazénového robota či vysavače.Přírodní povlaky – biofilm, či sem tam řasa k přírodním bazénům patří. Na rozdíl od chemie v klasických bazénech jsou součástí přírody a zdraví neškodí.

Cena přírodních bazénů - biobazénů

Pro nejoblíbenější rozměr plavací části přírodního bazénu, biobazénu 4x10 m se cena včetně technologie a projektu pohybuje mezi 800 tis. Kč – 1,2 mil. Kč včetně DPH.

Služby v oblasti přírodních bazénů - biobazénů

  • Konzultace před realizací přírodního bazénu
  • Projekt přírodního bazénu
  • Realizace na klíč
  • Dozor při svépomocné realizaci přírodního bazénu
  • Údržba i revitalizace přírodního bazénu

Proč právě s námi

  • Zkušenosti s přírodními jezírky od roku 2008
  • Zkušenosti s přírodními bazény a biobazény od roku 2013
  • Vážíme si vody - dopouštění dešťovou vodou 
  • Myslíme na přírodu - používáme ekologickou folii

Co o nás říkají naši zákazníci?

Firmu kořenovky velmi doporučuji. Zákazníka provedou od A do Z, vše zajistí o nic se nemusí zákazník starat. Firma je spolehlivá, jednání s klientem na vysoké úrovni, vše běží jak má. Firma mi připravila veškerou dokumentaci pro vyřízení kolaudace, což je také velmi důležité. Za nás doporučuji s nejlepším hodnocením.

paní Brixová – KČOV Habartice

Z kořenovky jsem nadšená a nejvíc se mi na ní líbí pulzní šachta, která slouží jako větší konev na zalévání rostlin v kořenovém filtru - tak jednoduché a přitom naprosto geniální řešení... Prostě paráda.

Barbora Koprnická – KČOV Čeřejov

Jezírko předčilo naše očekávání. Je to nová dominanta zahrady. A když se zrovna nekoupeme, tak se kocháme. Vidět vlaštovky, jak v letu pijí z jezírka, je zážitek.

Lukáš Zagata – jezírko Dolní Novosedly

Jezírko od Kořenovek zdobí naši zahradu už tři roky. Je to živý organismus, který prochází různými fázemi, ale ta průzračně čistá voda na konci srpna je opravdu neuvěřitelná. Spolupráce s panem Šperlingem a jeho kolegy byla skvělá.

Zuzana Dvořáková Baksová – jezírko Březí

Jezírko je již více než 5 let centrem veškerého života na zahradě. Užíváme ho v zimě i v létě. Oceňuji vstřícnou zákaznickou podporu.

Kateřina Svobodová – jezírko Nechalov

S čističkou jsem náramně spokojena a mám velmi dobrý pocit, že toaletu nesplachuji pitnou vodou. Jsem ráda, že díky Vaší firmě bylo možno podniknout malý krůček k hospodaření s vodou, s tímto velkým zázrakem, kterým voda bezpochyby je. Děkuji.

Dagmar Pokorná – kořenová čistička Hajniště

Při výstavbě kořenové čistírny odpadních vod se zároveň řešil svod dešťové vody. Výsledkem je, že původní žumpa se stala jímkou na přečištěnou odpadní vodu spolu s dešťovkou a těmi se zalévá a také splachuje záchod. Krásný pocit vodokoloběhu...skvělá práce!

Iveta Kopicová – kořenová čistička Blatce

Jezírko se prakticky okamžitě stalo nedílnou součástí naší zahrady a mohu potvrdit, že investice do něj byla ta nejlepší věc, co se kolem našeho domu realizovala. Okolí jezírka se během roku stále mění a je radost pozorovat život kolem něj – a přirozeně i v něm. Spolupráce s firmou Kořenovky byla rovněž výjimečná.

Jan Martínek – jezírko Buková

Jezírko a kořenovka nám dělají radost každý den. Návštěvníci nevěří, že v jezírku nemáme žádnou filtraci a i tak je voda velmi čistá. Jezírko funguje už přes 2 roky. Komunikace byla výborná, následné dotazy jsou vždy mile zodpovězeny.

Tomáš Vrbický – kořenová čistička a jezírko východní Čechy

950+

domácích
kořenových čistíren

50+

obecních a firemních
kořenových čistíren

100+

přírodních
jezer

Chcete také přírodní bazén?

Napište nám, co byste rádi realizovali a třeba i termín, kdy byste se chtěli o svých představách bavit. Budeme vás kontaktovat.

Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Něco se nepovedlo. Zkuste to znovu :)