Koupací jezírka

Výhled z okna na vodu a krásné rostliny, prostor pro vodní živočichy i odpočinek při posezení u vody na vlastní zahradě. Přírodní koupací jezírko využívá přirozené čisticí procesy. Vodu pomáhají čistit mikroorganismy a vlhkomilné rostliny.

local_florist

Krása vody v zahradě

nature_people

Prostor pro přírodu

water_drop

Přirozené čištění vody

spa

Relaxace a radost

Jak přírodní koupací jezírko funguje

Čistota koupacího jezírka závisí na obsahu živin ve vodě. Jezírko se skládá z hluboké části, která slouží ke koupání a z mělké, mokřadní zóny podél břehu. tato část jezírka je vyplněná kačírkem a osázena vlhkomilnými rostlinami, jež odebírají živiny z vody a přispívají tak i jejímu čištění. Hlavní roli v čistícím procesu hrají mikroorganismy. Ty během krátké doby pokryjí kačírek a spolu s rostlinami snižují obsah živin ve vodě. Tím je voda v biologické rovnováze.

Abyste zjistili, jak naše jezírka vypadají a fungují, doporučujeme přesvědčit se na vlastní oči. Kontaktujte nás.

Řešení jezírka

Koupací jezírko vám postavíme na klíč nebo vám dodáme komponenty a dohlédneme na stavbu svépomocí.

Volba velikosti

Aby jezírko správně fungovalo a docházelo k přirozenému čištění vody, je nutná jeho dostatečná velikost. Námi doporučovaný rozměr jezírka je 9 × 14 m s plavací částí o rozměru 4,5 × 9 m.

Za minimální plochu vodní hladiny považujeme 60 m². Ale poradíme si i s menší plochou, např. formou bio bazénu.

Přírodní koupací jezírka bez technologie

Většinu koupacích jezírek realizujeme bez technologie. Zákazníci jsou s nimi dlouhá léta spokojeni.

Přírodní koupací jezírka s doplňkovými technologiemi

Pro zjednodušení údržby je možné jezírko doplnit sběrem povrchových nečistot, čištěním jezírkové vody kořenovou čistírnou nebo provzdušněním. Námi navrhované technologie jsou dostatečně robustní, aby vyžadovaly pouze občasnou údržbu.

Spolehlivá izolace jezírek

Pro izolaci jezírek využíváme izolace od specializovaného rakouského výrobce.

Náklady

Cena stavby přírodního jezírka se odvíjí od jeho velikosti, typu, množství terénních úprav a místní ceny materiálu (kamenivo, dřevo).

Cena standardního jezera 9 × 14 m (plavací zóna 4,5 × 9 m) je přibližně 600 000 Kč včetně DPH.

Systém kořenové čistírny - Nature Aqua Clear a oběhového systému ke sběru mechanických nečistot je 280 000 Kč včetně DPH.

Péče o jezírka

Nečistoty spadané na vodní hladinu (listí, pyl, hmyz), nebo trávu vnesenou do vody při koupání je vhodné občas odstranit sítem. Neodstraněný spadaný materiál a kal je díky hlubší koupací části usazen hluboko na jejím dně. Usazený kal z hlubiny stačí odsát 1× ročně. Kal usazený v mělčinách doporučujeme odstraňovat průběžně pomocí vysavače.

Během léta, pokud dojde k výparu vody, je dobré odpařenou vodu doplnit buď vodou z vodovodního řadu nebo vodou dešťovou - dá se vyřešit také svodem dešťové vody.

Příbližně jednou za 5 let je třeba kompletní čištění, které se provádí v období vegetačního klidu. Zahrnuje propláchnutí kačírku hadicí a výměnu vody v jezírku. Kompletní čištění a údržbu jezírka Vám rádi zajistíme.

Interval kompletního čištění lze prodloužit přidáním technologie sběru povrchových nečistot a kořenové čistírny, která vodu v jezírku dočišťuje.

Rostliny vysazené v jezírku není nutné ošetřovat, rozrostou se přirozeně samy. V předjaří doporučujeme posečení jejich nadzemních částí.

Služby při realizaci přírodních koupacích jezírek

  • Konzultace před realizací přírodního jezera
  • Projekty přírodních jezer
  • Realizace kořenových čističek na klíč
  • Realizace na klíč
  • Dozor při svépomocné realizaci přírodních jezer
  • Údržba i revitalizace přírodních jezer

Co o nás říkají naši zákazníci?

Firmu kořenovky velmi doporučuji. Zákazníka provedou od A do Z, vše zajistí o nic se nemusí zákazník starat. Firma je spolehlivá, jednání s klientem na vysoké úrovni, vše běží jak má. Firma mi připravila veškerou dokumentaci pro vyřízení kolaudace, což je také velmi důležité. Za nás doporučuji s nejlepším hodnocením.

paní Brixová – KČOV Habartice

Z kořenovky jsem nadšená a nejvíc se mi na ní líbí pulzní šachta, která slouží jako větší konev na zalévání rostlin v kořenovém filtru - tak jednoduché a přitom naprosto geniální řešení... Prostě paráda.

Barbora Koprnická – KČOV Čeřejov

Jezírko předčilo naše očekávání. Je to nová dominanta zahrady. A když se zrovna nekoupeme, tak se kocháme. Vidět vlaštovky, jak v letu pijí z jezírka, je zážitek.

Lukáš Zagata – jezírko Dolní Novosedly

Jezírko od Kořenovek zdobí naši zahradu už tři roky. Je to živý organismus, který prochází různými fázemi, ale ta průzračně čistá voda na konci srpna je opravdu neuvěřitelná. Spolupráce s panem Šperlingem a jeho kolegy byla skvělá.

Zuzana Dvořáková Baksová – jezírko Březí

Jezírko je již více než 5 let centrem veškerého života na zahradě. Užíváme ho v zimě i v létě. Oceňuji vstřícnou zákaznickou podporu.

Kateřina Svobodová – jezírko Nechalov

S čističkou jsem náramně spokojena a mám velmi dobrý pocit, že toaletu nesplachuji pitnou vodou. Jsem ráda, že díky Vaší firmě bylo možno podniknout malý krůček k hospodaření s vodou, s tímto velkým zázrakem, kterým voda bezpochyby je. Děkuji.

Dagmar Pokorná – kořenová čistička Hajniště

Při výstavbě kořenové čistírny odpadních vod se zároveň řešil svod dešťové vody. Výsledkem je, že původní žumpa se stala jímkou na přečištěnou odpadní vodu spolu s dešťovkou a těmi se zalévá a také splachuje záchod. Krásný pocit vodokoloběhu...skvělá práce!

Iveta Kopicová – kořenová čistička Blatce

Jezírko se prakticky okamžitě stalo nedílnou součástí naší zahrady a mohu potvrdit, že investice do něj byla ta nejlepší věc, co se kolem našeho domu realizovala. Okolí jezírka se během roku stále mění a je radost pozorovat život kolem něj – a přirozeně i v něm. Spolupráce s firmou Kořenovky byla rovněž výjimečná.

Jan Martínek – jezírko Buková

Jezírko a kořenovka nám dělají radost každý den. Návštěvníci nevěří, že v jezírku nemáme žádnou filtraci a i tak je voda velmi čistá. Jezírko funguje už přes 2 roky. Komunikace byla výborná, následné dotazy jsou vždy mile zodpovězeny.

Tomáš Vrbický – kořenová čistička a jezírko východní Čechy

950+

domácích
kořenových čistíren

50+

obecních a firemních
kořenových čistíren

100+

přírodních
jezer

Chcete také koupací jezírko?

Napište nám, co byste rádi realizovali a třeba i termín, kdy byste se chtěli o svých představách bavit. Budeme vás kontaktovat.

Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Něco se nepovedlo. Zkuste to znovu :)