Mokřadní fasády

Další alternativou, která může čistit vodu na vašem domě je mokřadní fasáda. Může být navržena buď samostatně nebo společně s mokřadní střechou.

roofing

Nízké zatížení střešní konstrukce

opacity

Úspora vody v domě až o 50 % 

thermostat

Zlepšení klimatu v okolí domu

spa

Minimální údržba

Jak mokřadní fasáda funguje

Zelená mokřadní fasáda je tvořena soustavou nad sebou umístěných nerezových kazet vyplněných substrátem částečně nasyceným vodou. V kazetách rostou mokřadní rostliny, které jsou vyživovány protékající vodou.

Kazety jsou umístěny na konstrukci umístěné nezávisle před fasádou a tvoří zároveň povrchovou úpravu fasády. Je vhodné aby tepelná izolace pod mokřadní fasádou byla odolná proti vlhkosti – je možné využít celoplošně stříkanou difuzně otevřenou PUR pěnu. Podobně jako u mokřadní střechy může být do fasády přiváděna mechanicky předčištěná odpadní voda, která může být průtokem fasádou čištěna a dále využívána například pro splachování či pro závlahu.

Stavba

Zpracujeme projekt mokřadní fasády a celkového hospodaření s vodou ve vašem domě. Navrhneme osázení tak, aby se vytvořila zelená a kvetoucí fasáda, která nejen zaujme, ale bude čistit vodu z vašeho domu.

Mokřadní fasáda v praxi

Podívejte se, jak vypadá první živá hala na světě využívající mokřadní fasády od Kořenovek. Na tuto unikátní ekologickou výrobní halu se můžete přijet podívat i osobně, najdete ji ve Slavkově u Brna.

Služby při realizaci mokřadních fasád

  • Konzultace před realizací mokřadní fasády
  • Projekty mokřadních fasád
  • Realizace mokřadních fasád na klíč
  • Dozor při svépomocné realizaci mokřadních fasád
  • Pomoc projektantům a architektům

Chcete také mokřadní záhon?

Napište nám, co byste rádi realizovali a třeba i termín, kdy byste se chtěli o svých představách bavit. Budeme vás kontaktovat.

Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Něco se nepovedlo. Zkuste to znovu :)