Kořenové čistírny pro firmy a podniky

Kořenové čistírny se úspěšně používají pro veškerou splaškovou vodu z komerčních provozů. Využívají se například v penzionech, hotelech a restauracích, zemědělských podnicích, výrobních závodech či v potravinářských provozech.

Kořenová čistička odpadních vod je schopna bez náročné údržby s minimálními náklady dlouhodobě spolehlivě čistit vodu i v nárazovém provozu. S velkou rezervou plní limity dané předpisy.

settings

Minimální údržba

Na rozdíl od mechanicko-biologických čistíren, které vyžadují častý dohled, potřebuje kořenová čistírna daleko menší péči.

savings

Nízké provozní náklady

Kořenové čistírny mají pětkrát až desetkrát nižší provozní náklady oproti mechanicko-biologickým čističkám.

hourglass_top

Dlouhá životnost

Při dobré údržbě vydrží náplň čističky 30-40 let.

grass

Vhodné pro nárazový provoz

Spolehlivě čistí vodu u penzionů, hotelů či horských chat. A to i u zařízení s nárazovým provozem.

water_drop

S přehledem plní požadované limity

Celoročně vyčistí vodu hluboko pod požadované limity.

water

Úspora vody

Vyčištěná voda je vždy vhodná k dalšímu použití, např. splachování či zavlažování.

Kořenové čističky odpadních vod využívají principy přírodních samočisticích procesů. Moderní kořenová čistička funguje díky kombinaci dokonalého mechanického předčištění ve speciálním septiku a biologického čištění ve vertikálním kořenovém filtru. Kořenový filtr je naplněn jemným štěrkem, po kterém seshora stéká voda. Na jeho povrchu sídlí bakterie, které zajišťují čisticí proces. Rostliny vysázené na kořenovém filtru částečně odsávají živiny a na jejich kořenech rovněž žijí bakterie. Přečtěte si více o fungování.

Porovnání čisticích parametrů kořenové čistírny s mechanicko- biologickými čistírnami

Současné technologie kořenových ČOV u obcí dosahují srovnatelných nebo lepších výsledků oproti většině mechanicko-biologických ČOV. U menších zdrojů znečištění ovšem s podstatně větší spolehlivostí. Zvlášť u jednotlivých domů, penzionů či hotelů se uživatelé o domovní aktivační ČOV nedostatečně starají. Dle zdrojů Povodí Ohře jich 90 % nečistí.

Jak probíhá příprava a stavba kořenové čističky?

looks_one

Konzultace na místě

looks_two

Spolupráce s vaším architektem nebo projektantem

looks_3

Vyřízení stavebního povolení

looks_4

Příprava projektu

looks_5

Realizace

looks_6

Podpora při provozu

Pokud se na nás obrátíte, rádi vám telefonicky nebo po mailu zodpovíme vaše dotazy.
Projekty v Čechách: 775 256 596, michal@korenovky.cz
Projekty na Moravě: 608 166 638, zuzana@korenovky.cz

V případě potřeby vás navštívíme na místě a systém čištění vody s vámi společně vymyslíme.

Poté zpracujeme projekt kořenové čističky. Společně s projektem čističky vám můžeme navrhnout i systém hospodaření s dešťovou a vyčištěnou vodou, případně přírodní koupací jezírko.

Cílem našich projektů je jednoduché, trvanlivé řešení hospodaření s vodou vyžadující minimální údržbu, které navíc vytváří krásná přírodní zákoutí kolem vašeho domu.

Varianty stavby kořenové čističky

Kořenová čistírna na klíč

Pokud chcete postavit kořenovou čističku na klíč, rádi vám ji postavíme. Pro pension či hotel připravíme individuální nabídku dle vašich potřeb. Po realizaci vám dodáme všechny potřebné doklady pro kolaudaci.

Dodávka komponentů a dozoru kořenové čistírny

Můžeme také dodat pouze „specifické části“ kořenové čističky a dohlédnout na vašeho místního dodavatele, aby stavba proběhla v pořádku. Po realizaci vám dodáme všechny potřebné doklady pro kolaudaci.

Řešení pro lokality bez vodoteče (uzavřený systém)

Vytváříme systémy pro recyklaci vody. Vyčištěná voda je zpětně využívána v objektu. Je tak možné postavit provoz i v místech, kde není vodoteč. Bez nutnosti vodu vyvážet.

Služby při realizaci firemních kořenových čistíren

  • Pomoc s výběrem vhodné technologie čištění – ekonomické studie a studie proveditelnosti
  • Projekty kořenových čističek a zařízení na recyklaci vody
  • Příprava výběrových řízení
  • Stavba kořenových čističek na klíč
  • Dozor realizace kořenových čističek
  • Revitalizace kořenových čističek

Co o nás říkají naši zákazníci?

Firmu kořenovky velmi doporučuji. Zákazníka provedou od A do Z, vše zajistí o nic se nemusí zákazník starat. Firma je spolehlivá, jednání s klientem na vysoké úrovni, vše běží jak má. Firma mi připravila veškerou dokumentaci pro vyřízení kolaudace, což je také velmi důležité. Za nás doporučuji s nejlepším hodnocením.

paní Brixová – KČOV Habartice

Z kořenovky jsem nadšená a nejvíc se mi na ní líbí pulzní šachta, která slouží jako větší konev na zalévání rostlin v kořenovém filtru - tak jednoduché a přitom naprosto geniální řešení... Prostě paráda.

Barbora Koprnická – KČOV Čeřejov

Jezírko předčilo naše očekávání. Je to nová dominanta zahrady. A když se zrovna nekoupeme, tak se kocháme. Vidět vlaštovky, jak v letu pijí z jezírka, je zážitek.

Lukáš Zagata – jezírko Dolní Novosedly

Jezírko od Kořenovek zdobí naši zahradu už tři roky. Je to živý organismus, který prochází různými fázemi, ale ta průzračně čistá voda na konci srpna je opravdu neuvěřitelná. Spolupráce s panem Šperlingem a jeho kolegy byla skvělá.

Zuzana Dvořáková Baksová – jezírko Březí

Jezírko je již více než 5 let centrem veškerého života na zahradě. Užíváme ho v zimě i v létě. Oceňuji vstřícnou zákaznickou podporu.

Kateřina Svobodová – jezírko Nechalov

S čističkou jsem náramně spokojena a mám velmi dobrý pocit, že toaletu nesplachuji pitnou vodou. Jsem ráda, že díky Vaší firmě bylo možno podniknout malý krůček k hospodaření s vodou, s tímto velkým zázrakem, kterým voda bezpochyby je. Děkuji.

Dagmar Pokorná – kořenová čistička Hajniště

Při výstavbě kořenové čistírny odpadních vod se zároveň řešil svod dešťové vody. Výsledkem je, že původní žumpa se stala jímkou na přečištěnou odpadní vodu spolu s dešťovkou a těmi se zalévá a také splachuje záchod. Krásný pocit vodokoloběhu...skvělá práce!

Iveta Kopicová – kořenová čistička Blatce

Jezírko se prakticky okamžitě stalo nedílnou součástí naší zahrady a mohu potvrdit, že investice do něj byla ta nejlepší věc, co se kolem našeho domu realizovala. Okolí jezírka se během roku stále mění a je radost pozorovat život kolem něj – a přirozeně i v něm. Spolupráce s firmou Kořenovky byla rovněž výjimečná.

Jan Martínek – jezírko Buková

Jezírko a kořenovka nám dělají radost každý den. Návštěvníci nevěří, že v jezírku nemáme žádnou filtraci a i tak je voda velmi čistá. Jezírko funguje už přes 2 roky. Komunikace byla výborná, následné dotazy jsou vždy mile zodpovězeny.

Tomáš Vrbický – kořenová čistička a jezírko východní Čechy

950+

domácích
kořenových čistíren

50+

obecních a firemních
kořenových čistíren

100+

přírodních
jezer

Chcete také kořenovou čistírnu?

Napište nám, co byste rádi realizovali a třeba i termín, kdy byste se chtěli o svých představách bavit. Budeme vás kontaktovat.

Vaše poptávka byla odeslána. Děkujeme!
Něco se nepovedlo. Zkuste to znovu :)